Kort wedstrijdverslag Ter Leede – AVV Swift

KORT WEDSTRIJDVERSLAG TER LEEDE – AVV SWIFT

Zaterdag 25 januari 2025 14.00 uur

 

TER LEEDE HOUDT DE VOORSPRONG WEER NIET VAST

Door een benutte penalty kwam Ter Leede al in de 21e minuut op voorsprong, kreeg het mooie kansen om die uit te bouwen, maar als dat dan gaandeweg de wedstrijd niet lukt, komen er ook kansen voor de tegenstander en in de 81e minuut valt de gelijkmaker en daarna kreeg de ploeg van afscheidnemend trainer Jimmy Simons zelfs nog een prachtige kans op de winst, maar behoedde de lat Ter Leede voor wat een zeer onverdiende nederlaag zou zijn geworden.

Nu restte Roodgeel slechts één punt en doordat Hollandia op zondag Kampong ruim – met 3-0 – versloeg zakt Ter Leede zelfs naar een p/d-plek, de dertiende. Met enkele overwinningen kun je zo stijgen naar een stevige plek in de middenmoot, maar anderzijds is Ter Leede op dit moment slechts twee punten verwijderd van een directe degradatieplek. Dat was toch geenszins de verwachting toen Ter Leede aan de competitie begon en ook niet toen het voor de tweede helft ervan startte in het nieuwe jaar. Het moet toch mogelijk zijn om zich te herstellen. Volgende week kan dat al tegen Hoogland zijn, het nummer twee van de ranglijst.

Swift begon het beste aan de wedstrijd met na een kwartier een inzet van Jan-Willem Tesselaar die doelman Kwant dwong tot zijn eerste redding en uit de eropvolgende corner moest hij nogmaals ingrijpen om een eerste score te voorkomen.

Hierna werd de thuisploeg sterker en een mooie lange bal van aanvoerder Flemming op de in de diepte sprintende Sieb Rutgers was de inleiding tot het eerste doelpunt in de 21e minuut. Rutgers rende met de bal de zestien in, doelman Klink stopte hem onreglementair af en Sieb zette zich natuurlijk zelf achter de bal en vanaf de stip schoot hij rechts in.

Ter Leede wilde de voorsprong uitbreiden en twee minuten later stelde Rutgers Jordan de Jong met een goede breedtepass in staat om te scoren, maar het wil Jordan nog maar niet lukken, zijn inzet was te zacht en ook uit de rebound wist de van Katwijk gehuurde middenvelder Poulina in zijn eerste wedstrijd als basisspeler niet te scoren. Kort hierop blesseerde Rijk Siemerink onze aanvoerder zodanig aan zijn kuit dat hij zich door Tomas de Louw moest laten vervangen.

Swift deed iets terug, de kopbal van Sam Nijman uit de voorzet van links van Bas van der Storm ging net naast, maar in de extra tijd van de eerste helft kon Sieb Rutgers uit een pass van Steven Wajer vrij op de goal afgaan, maar hij werd door de ver uitlopende doelman Klink getorpedeerd en daar zou maar één straf voor gelden, maar scheidsrechter Giovanni Jaggan durfde de consequenties niet aan en wuifde deze overduidelijke overtreding weg en dus gingen alle 22 veldspelers rusten.

In de tweede helft kwam Boy Tetteroo er in de 60e minuut in voor linksbuiten Marc de Kruijs die te veel last had van een al in de eerste helft opgelopen blessure toen hij keihard werd aangepakt, Swift speelde erg fel en zocht regelmatig de grenzen op of ging daar overheen. Boy Tetteroo bood Jordan de Jong al spoedig een prachtige kans door de bal na een mooie actie van rechts voor te geven, Jordan leek de bal bij de linkerpaal vrij in te kunnen schieten, maar op het allerlaatst wist de Swiftdoelman het leer nog te blokkeren en uit de rebound ging de bal er ook niet in.

Als je zelf de tweede niet scoort, ja dan blijf je de tegenstander de kans bieden om gelijk te maken en dat gebeurde in de 81e minuut: Adriaan Kruisheer trok de bal van links hoog voor, doelman Kwant stompte het leer weg, maar uit de rebound schoot invaller Rik Breemhaar de bal via de onderkant van de lat in en het stond 1-1.

Hierna kreeg Ter Leede nog een prachtige kans op de 2-1 toen Steven Wajer een pass van Sammy Gemmel onderschepte en meteen Jordan de Jong op links aanspeelde, maar diens inzet was helaas te zacht op doelman Klink te verrassen en daarna kreeg Swift nota bene nog een mooie kans op de winnende, maar schot van Breemhaar ketste van de lat terug en doelman Kwant kon het leer bemachtigen.

Tot slot mocht Boy Tetteroo nog een vrije trap nemen kort bij de zestien doordat de ingevallen Oscar Minnaard na een aardige actie werd neergelegd, maar het schot van Boy was wel goed geplaatst over de muur in de rechterhoek, maar niet zo hard of Klink kon het met een duik pakken, waarna hij uitlopend Dirk Hoekstra omverliep, daarvoor geel kreeg, maar die kaart werd later kennelijk ingetrokken.

Vreemd, maar op zich is dat niet zo belangrijk. Erger is dat Ter Leede weer niet de drie punten wist te pakken en nu op de gevaarlijke plekken op de ranglijst belandt.

Dan moeten de punten het volgende week dan maar tegen Hoogland binnengehaald worden.

Tot dan!

 

Opstelling Ter Leede: Alessandro Kwant, Dirk Hoekstra (58’ geel), Xamm Flemming © (33’ Tomas de Louw 36’ geel), Lars van der Steen, Julian Jansen, Quintan Poulina, Stijn van Biezen (78’ Oscar Minnaard), Steven Wajer, Jordan de Jong, Sieb Rutgers, Marc de Kruijs (60’ Boy Tetteroo 60’ geel)

Opstelling Swift: Max Klink, Mert Baglar (45+2’geel, 71’ André Wes), Tiemen van Hezel © (86’ geel), Victor Beker, Sammy Gemmel, Raj van Pareren (42’ geel), Sam Nijman, Rijk Siemerink (32’ geel, 71’ Rik Breemhaar), Adriaan Kruisheer, Jan-Willem Tesselaar, Bas van der Storm

 

Scheidsrechter: Giovanni Jaggan

Assistent-scheidsrechter: Jaap van Ingen en Chris van Rijswijk

 

Scoreverloop:

21’       :           1-0       Sieb Rutgers

81’       :           1-1       Rik Breemhaar

 

(met dank aan BO-verslaggever Willem Moleveld )