Voorbeschouwing ODIN ’59 – Ter Leede

VOORBESCHOUWING ODIN ’59 – TER LEEDE

Zaterdag 6 december 2025 14.30 uur

Scheidsrechter: A.M. Ebink (Oud-Beijerland)

 

TER LEEDE VOOR DE ACHTSTE MAAL NAAR SPORTPARK ASSUMBURG

Deze zaterdag de veertiende ronde, vorig jaar op 14 december de vijftiende en laatste ronde voor de winterstop. Het werd in een doelpuntrijke wedstrijd 4-4 waarbij Ter Leede steeds voorkwam, ook na de ongelukkige 3-3 door een eigen doelpunt van aanvoerder Xamm Flemming scoorde Sieb Rutgers met zijn tweede de 3-4, maar uiteindelijk kwam ODIN ’59 in de 87e minuut door Frits Kramer toch langszij. Op de Roodemolen werd het in de laatste wedstrijd op 24 mei 3-3, maar toen wist Ter Leede toch al dat het tot de nacompetitie was veroordeeld.

Gelukkig wist de ploeg zich te handhaven, maar de eerste periode van de huidige competitie sloot Ter Leede als een-na-laatste af met maar zes punten, een puntje meer dan de ODIN ’59. Gelukkig herstelt de ploeg zich door twee achtereenvolgende thuisoverwinningen op Victoria (3-2) en DEM (5-0), waardoor de aansluiting met de andere teams gevonden is, maar tegen de Heemskerkers zal het moeilijk worden, want zij vechten ook voor lijfsbehoud.

En op Sportpark Assumburg heeft Ter Leede in zeven ontmoetingen ooit maar eenmaal gewonnen, met 2-4 in het kampioensjaar 2012-2013 en dat was weten de kenners onder onze huidige trainer Henk Wisman.

In deze competitie presteren De Gele Leeuwen uit niet goed, op het eigen sportpark niet eens zo slecht. Tot en met oktober waren ze thuis ongeslagen alleen zetten de vier achtereenvolgende gelijke spelen tegen AFC ’34 (2-2), Purmersteijn (3-3), Hollandia (2-2) en JOS Watergraafsmeer (1-1) weinig zoden aan de dijk en leverde de vijfde thuiswedstrijd tegen Kampong na de 4-2 bekerwinst tegen SVIJ een eerste nederlaag tegen Kampong op (1-3).

Maar de eerste overwinning thuis met 1-0 op 15 november tegen DVVA was bemoedigend en daarom was het 5-1 verlies uit tegen Victoria, dat zich dus herstelde van de nederlaag tegen Ter Leede een domper, te meer omdat de ploeg ook nog twee rode kaarten moest incasseren, een voor Jarno Vrenegoor en de tweede voor trainer Patrick van Leeuwen die het veld inliep om verhaal te halen. Zij zullen er dus niet bij zijn tegen Ter Leede. Overigens, coach Van Leeuwen, eerder trainer van eersteklasser SCPB en ook van DWS afc,  heeft het stokje overgenomen van Arjan de Zeeuw die naar streekgenoot SJC vertrok, maar daar inmiddels wegens privéomststandigheden gestopt is.

Bij ODIN ’59 zijn behalve de trainer vijf spelers vertrokken en kwamen er zes weer bij, onder wie doelman Lucas van Hensbergen van FC Uitgeest, middenvelders Giel Braakhuis van WV-HEDW en Jasper ter Heide, en aanvallende middenvelder Nick Lunz en linksbuiten Stef Bleiji van RKVV DEM.

Topscorervan ODIN ‘59 in deze competitie met vijf treffers is Ayrton Dol, vorig jaar overgekomen van JOS Watergraafsmeer en met ook een FC Lisse verleden en Niels Jager en de eerder genoemde Jarno Vrenegoor met drie treffers. Olaf Frietema, Giel Braakhuis en Jesco Herraez Gallego staan nog op een goal.

Nog even wat achtergrondinformatie over onze tegenstander. De Heemskerkse Sportvereniging Ons Doel Is Nuttig ‘59 werd opgericht op 17 december 1959, koos de clubkleuren geel-blauw en ging spelen op sportpark Assumburg naast het gelijknamige Slot, dat zijn naam weer ontleent aan het gehucht  Assum, afgeleid van ask (=essenboom) en heim, dus ‘woonplaats bij de Essenboom’. In 2009-2010 debuteerden De Gele Leeuwen na acht jaar in de eerste klasse A in de hoofdklasse A, verbleven daar zes jaar om na het kampioenschap in 2016 te promoveren naar de Derde Divisie waaruit het in 2022 degradeerde om er door een periodekampioenschap in 2023 te winnen voor een jaar in terug te keren, vervolgens weer degradeerde en vorig jaar als elfde eindigde in de vierde divisie A.

Dit jaar zullen de Heemskerkers handhaving als hoogste doel hebben en hun huid daarom  op het eigen sportpark zo duur mogelijk verkopen. Ter Leede moet daarop een antwoord zien te vinden.

We gaan het zien. De wedstrijd wordt geleid door scheidsrechter Arthur Ebink uit Oud-Beijerland met als assistenten Abderrahin Essaghir  en Sarwan Gajadien.

 

Kom naar Sportpark Assumburg om uw team aan te moedigen!

Tot daar!