Voorbeschouwing Purmersteijn – Ter Leede

VOORBESCHOUWING VPV PURMERSTEIJN – TER LEEDE

Zaterdag 6 september 2025 14.30 uur

Scheidsrechter: M. Achammachi (Damwoude Fr.)

 

TER LEEDE VOOR DE DERDE MAAL NAAR SPORTPARK PURMERSTEIJN

De eerste keer was op 27 januari 2024 en toen won Ter Leede verrassend van het veel hoger staande elftal van trainer Mo el Bouziani door treffers al in de eerste helft van Hidde van den Ende en Thijs Timmermans. Dat was een soort revanche voor de blamerende 2-5 nederlaag in de thuiswedstrijd in september.

Vorig jaar verloor Ter Leede na een goede eerste helft uiteindelijk weer met behoorlijke cijfers en blesseerde Martijn Youri Wooter zich bovendien nog zwaar. Op de Roodemolen won Purmersteijn onder interim-trainer Cor ten Bosch op tien mei zonder dat het zelf scoorde met 0-1, u raadt het al door een ongelukkig eigen doelpunt in de slotfase waardoor de spannende nacompetitie voor Roodgeel een feit werd.

Ter Leede heeft zich vast voorgenomen om het in deze competitie niet zover te laten komen, maar dan heeft het wel een resultaat nodig. Tegen AFC ’34 speelde het in de openingswedstrijd gelijk, maar vorige week nam het sterke Ajax AFC alle punten van de Roodemolen mee, terwijl Ter Leede vooral in de eerste helft toch echt niet slecht speelde.

Purmersteijn heeft onder de nieuwe trainer, de 52-jarige Berry Smit, oud-prof en eerder ook trainer van IJsselmeervogels en rkav Volendam, de eerste wedstrijd thuis tegen DVVA met 3-2 gewonnen, maar het verloor vorige week verrassend met 4-2 van promovendus HC  & FC Victoria.

Beide ploegen zullen dus heel graag de punten veroveren. Purmersteijn doet dat met zeven nieuwe spelers, maar zal toch voornamelijk vertrouwen op  zijn “sterkhouders”zoals de getalenteerde aanvallers Mircle Elstak, in mei nog absent op de Roodemolen, Omar Nait Aicha, de Polmannen Mylan en Timo, beiden scorend tegen DVVA, en linksbuiten Kick de Goede. Van die zeven nieuwkomers zijn er vier van Ajax, onder anderen centrale verdediger Roman Castelo da Silva en aanvallende middenvelder Vincenzo Schep en drie van HVV Hollandia, zoals doelman Dirk Bakker en centrale middenvelder Guiliano With.

Nog even wat informatie over VPV Purmersteijn. VPV staat voor Verenigde Purmerender Voetbalvereniging, want het op vijf mei 1907 opgerichte Purmersteijn fuseerde op 15 januari 1946 met Sandow, een andere Purmerender voetbalvereniging, vandaar dat VPV.

De eerste wedstrijd vond op 29 september in het oprichtingsjaar plaats tegen Sparta Edam, in 1910 werd de club voor het eerst kampioen, in 1964 kampioen van de 1e klasse KNVB en recent, in 2017, promoveerde Purmersteijn naar de Hoofdklasse A en na de samenvoeging van de zaterdag en de zondag is dit het derde jaar dat de verenigingen elkaar treffen. In 2023 werd Purmersteijn derde, in 2024 zesde en in het afgelopen competitiejaar tiende.

De vereniging van voorzitter Jan Groenhart telt 845 leden, heeft 47 teams en speelt op Sportpark Purmersteijn. Bekende spelers waren onder anderen Martin Koopman, de vader van Ronald en Erwin en Yuri Rose ( van Volendam Heracles, Heereveen en Sparta).

 

Scheidsrechter is deze middag Marouan Achammachi uit het Friese Damwoude/Dantumawoude. Hij leidde eerder de steeds uitgestelde ronde dertien BOL- Ter Leede, op negen april 2023 op verplaatsing (een troosteloze 2-1). Zijn assistenten zijn Robin Bakker en D.Dhoen

Wij hopen op een sportieve wedstrijd zaterdag. Spannend zal het ongetwijfeld worden, dus kom Ter Leede aanmoedigen in Purmerend.

Tot daar!