VOORBESCHOUWING TER LEEDE – RKVV DEM
Zaterdag 29 november 2025 15.00 uur
Scheidsrechter M. Achammachi (Damwoude)
TER LEEDE ONTVANGT HET BEVERWIJKSE DEM OP DE ROODEMOLEN
De vereniging, voluit geheten Rooms-Katholieke Voetbal Vereniging Door Eendracht Macht is op één oktober 1922 opgericht, heette aanvankelijk DES – Door Eendracht Sterk – maar omdat er nog een club was met die naam werd het Macht in plaats van Sterk. Zij speelt op Sportpark Adrichem dat ze deelt met nog enkele andere verenigingen, waaronder ook een atletiekvereniging.
Vanaf 2010 speelde DEM zeven jaar in de eerste klasse A van de zondag, promoveerde daarna onder Arvid Smit naar de hoofdklasse A, werd in 2019 kampioen en steeg naar de derde divisie en bivakkeerde daar tot 2025 maar degradeerde in het afgelopen competitiejaar onder derdejaars trainer Ron Bouwman als zeventiende naar de vierde divisie. De vereniging telt zo’n duizend spelende leden, telde tot 2024 ook een zaterdagelftal dat uitkwam in de derde klasse en heeft ook een bloeiende vrouwen/meisjesafdeling.
Onder de nieuwe hoofdtrainer Mitchell Hayen, hiervoor twee jaar trainer van Volewijckers ASC, gaat de club proberen het verloren terrein terug te veroveren, maar de start in de huidige competitie was ronduit slecht, want de eerste vijf wedstrijden tegen JOS Watergraafsmeer, SJC, Hoofddorp, AFC en Kampong werden verloren, vier met 1-0 en een thuis tegen AFC met 0-3.
Uitgerekende de partij thuis tegen Ajax, toen koploper, bracht op 27 september de ommekeer, 2-1 winst en daarna zegevierde de ploeg ook uit tegen Swift (0-2) en thuis tegen Purmersteijn (2-1) en de eerste periode werd afgesloten met dertien punten door nog een gelijkspel (0-0) uit tegen DVVA en de knappe thuiswinst met 2-1 op Aalsmeer.
Dat zag er al veel beter uit, maar de eerste twee wedstrijden in de tweede periode gingen met 2-1 uit tegen Victoria en daarna met 1-3 thuis Hollandia verloren en daardoor neemt de DEM nu met dertien punten en een doelsaldo van min vijf (10-15) de twaalfde plek in, dus net boven de gevarenzone.
Tien eigen treffers, dat houdt nog niet over en dat komt misschien ook doordat de bij de club teruggekeerde Thom de Vries, na zijn uitstapjes bij ODIN ’59 en Quick Boys, nu weg is, want in de vorige competitieronde was hij met negen treffers nog topscorer en ook Joey Dietz en Joël Donald, beiden toen zes treffers, zijn nog niet op schot. Nu is Tarik Basaryd met twee goals de topscorer en zijn er acht spelers met een treffer.
`Aanstaande zaterdag zal DEM op de Roodemolen vast van plan zijn om zich te revancheren voor de nederlagen in de tweede periode om zo weg te blijven uit de gevarenzone. Ter Leede op zijn beurt zal er alles aan doen om na de winst op Victoria een volgende zege te boeken om van die laagste plekken weg te komen.
Het wordt dus weer een spannende wedstrijd! Hij wordt geleid door Marouan Achammachi uit Damwoude. Eerder floot hij ook Purmerend-Ter Leede (6-9-2025 4-0) en JOS Watergraafsmeer – Ter Leede (4-10-2025 4-1). Hij wordt geassisteerd door M.Spaans en A.C.M. van Luijk.
Wij wensen u een sportieve middag toe!