VOORBESCHOUWING TER LEEDE – PURMERSTEIJN
Zaterdag 31 januari 2026 15.00 uur
Scheidsrechter: N. Eren (Vleuten)
TER LEEDE ONTVANGT DE KOPLOPER VAN DE TWEEDE PERIODE
Na de mooie overwinningen thuis tegen AFC ’34 (3-0) en de nog spectaculairdere zege van 3-6 op De Toekomst op Ajax zullen de verwachtingen van heel Ter Leede wel hooggespannen zijn, maar op de Roodemolen wacht het team van trainer Wisman weer een zwaar karwei als het de degens gaat kruisen tegen de nummer drie van de competitie VPV Purmersteijn.
Ook zij wonnen vorige week met 4-0 ruim van Victoria en hun uitzicht op het winnen van de tweede periode is als koploper met 15 uit 7 veelbelovend. Ter Leede heeft als tweede een punt minder, maar eerlijk gezegd is het streven naar de eerste plek maar van secundair belang. Als je kijkt naar de ranglijst zie je dat ondanks de mooie resultaten in de laatste zeven wedstrijden Roodgeel maar een punt los staat van een p/d-plek en dat andere ploegen onderin zoals ODIN ’59, DVVA en ook Hollandia ook veel punten verzamelen. Dus wegkomen uit de onderste regionen heeft de prioriteit, maar ja, dat gaat toch samen met goede resultaten in de tweede periode om de tekorten uit de eerste goed te maken.
Een positief resultaat tegen Purmersteijn op de Roodemolen is dus zeer welkom, maar dat is in de twee voorgaande thuiswedstrijden nog niet gelukt. In 2023 verloor Ter Leede in de eerste thuiswedstrijd met maar liefst 2-5 en vorig jaar werd het op 10 mei 0-1 door een ongelukkig eigen doelpunt. In een uitwedstrijd ’s avonds won Ter Leede overigens wel eenmaal, met 2-0. Ook moet gezegd worden dat Purmersteijn zijn meeste punten thuis haalt: in acht wedstrijden zeven maal winst en een gelijkspel, 22 punten. Een ijzersterk resultaat met winstpartijen tegen Ajax (4-1), Jos Watergraafsmeer (2-0) en Kampong (2-0). Uit verzamelde de ploeg van eerstejaars trainer Berry Smit in negen matches negen punten: het won van Swift en HBC, maar verloor van Victoria (4-2), DEM (2-1), Hoofddorp (3-2) en DVVA in de eerste partij na de winterstop (1-0).
Purmersteijn heeft een schotvaardige ploeg, want in zeventien partijen wist het al 41 keer te scoren. De absolute topscorer, ook van de vierde divisie A, is Mylan Polman met veertien treffers. Ook tegen Ter Leede wist hij al vier keer het net te vinden. De begaafde middenvelder Mircle Elstak heeft net als Dennis Jansen zesmaal gescoord en Omar Nait Aicha, die ook tegen Ter Leede al tweemaal scoorde heeft er net als Dylan van Os en Danyl Plasmeijer drie gemaakt.
Nog even wat informatie over VPV Purmersteijn. VPV staat voor Verenigde Purmerender Voetbalvereniging, want het op vijf mei 1907 opgerichte Purmersteijn fuseerde op 15 januari 1946 met Sandow, een andere Purmerender voetbalvereniging, vandaar dat VPV.
De eerste wedstrijd vond op 29 september in het oprichtingsjaar plaats tegen Sparta Edam, in 1910 werd de club voor het eerst kampioen, in 1964 kampioen van de 1e klasse KNVB en recent, in 2017, promoveerde Purmersteijn naar de Hoofdklasse A en na de samenvoeging van de zaterdag en de zondag is dit het derde jaar dat de verenigingen elkaar treffen. In 2023 werd Purmersteijn derde, in 2024 zesde en in het afgelopen competitiejaar tiende.
De vereniging van voorzitter Jan Groenhart telt 845 leden, heeft 47 teams en speelt op Sportpark Purmersteijn. Bekende spelers waren onder anderen Martin Koopman, de vader van Ronald en Erwin en Yuri Rose ( van Volendam Heracles, Heereveen en Sparta).
Terug naar het heden. Vol verwachting zitten de fans van Ter Leede op de tribune of staan rond het veld met misschien wel de song van Rowwen Hèze in het hoofd “Onderaan beginne en dan elke wedstrijd winnen”, maar dat is een schone droom. De realiteit zegt dat het vast nog wel eens mis zal gaan, maar we hopen toch dat Ter Leede na de goede voorgaande wedstrijden met dezelfde gedrevenheid, want dat is een voorwaarde, weet door te gaan. Dan is er veel mogelijk.
De wedstrijd wordt geleid door scheidsrechter Nurettin Eren uit Vleuten. Hij leidde eerder ODIN ’59 – Ter Leede (4-4) op 14 december 2024. Hij heeft als assistenten Nino Wouters van den Oudenweijer en Johan Wammes.
Kom naar de Roodemolen om uw ploeg aan te moedigen. Ter Leede kan support heel goed gebruiken tegen de Purmersteijners!
Wij wensen u een sportieve middag toe.