Voorbeschouwing Ter Leede – SJC

VOORBESCHOUWING TER LEEDE – SJC

Zaterdag 12 april 2025 17.00 uur

Scheidsrechter J.C. Jensch (Almere)

 

BOLLENSTREEKDERBY OP BLOEMENCORSODAG

Dit wordt de vierde competitiewedstrijd tussen Ter Leede en de Sint Jeroens Club. In het vorige competitiejaar werd thuis met 4-1 gewonnen, uit werd het 2-2, maar het verslag van de derde wedstrijd op negen november jongstleden gaf ik als kop ”Sint Jeroen trotseert de Saksen”, want het team van scheidend trainer Marcel IJzendoorn won met 3-0 en begon daarna aan een opmars die erin resulteert dat SJC nu de derde positie op de ranglijst inneemt. Dit ondanks de slechte herstart van de competitie in 2025 toen na een gelijkspel tegen Hollandia (2-2) er viermaal achtereen werd verloren respectievelijk van Scherpenzeel (2-1), Kolping Boys (1-4), DVVA (3-0) en Swift (5-2). Maar de derde periode bracht en brengt veel betere resultaten en met elf uit vijf staat SJC nu in de laatste periode tweede na Scherpenzeel.

Was er in februari na de slechte reeks enige twijfel of de ploeg niet naar de onderste regionen zou zakken, na de laatste ruime winst thuis tegen Zuidvogels (3-0) en daarvoor tegen VVOG (4-1), is SJC veilig en kan het vrijuit spelen. Maar daar waar Ter Leede de punten hard nodig heeft om zich te handhaven, lonkt nu voor SJC zelfs de mogelijkheid van de nacompetitie met als inzet promotie en dus zullen de Noordwijkers  zeker willen winnen op de Roodemolen.

Vorig jaar eindigde SJC met 32 punten op de elfde plek en werd Ter Leede met 37 punten zevende. Dit jaar zijn de rollen dus ruimschoots omgedraaid en zal coach IJzendoorn de ploeg veel beter kunnen overdragen aan zijn opvolger Jarno Verweij, nu assistent-trainer van Gertjan Tamerus van de Koninklijke HFC en ook al eens enkele jaren hoofdtrainer van VV Koudekerk. Ook voor centrumspits Tom Duindam (nu acht treffers) is dit het laatste jaar, want  hij gaat stoppen en ook Dirk Draijer en Moatasim el  Yaakoubi vertrekken.

Maar de meesten van de ploeg blijven, ook topscorer Chris Hoogervorst (12 goals) en linksbuiten Gerson Pisas (nu 6 treffers).

Nog even een overzicht van het eerste kwart van deze eeuw. Het zondagteam van SJC was in 2000 nog derdeklasser, promoveerde onder Ruud de Groot naar de tweede klasse, werd tijdens het trainerschap van Stefan Roodakkers (2008-2011) eersteklasser, waarna Kees Zethof als opvolger van Lourens Mouter de promotie naar de hoofdklasse bewerkstelligde en Sjaak Polak de Noordwijkers in 2018 door het kampioenschap zelfs de derde divisie binnenloodste. Hierna volgde weer degradatie naar de hoofdklasse waarna het team onder Marcel IJzendoorn in de hoofdklasse, later vierde divisie achtereenvolgens een derde, vierde, zesde plek en vorig jaar dus elfde plek in de competitie behaalde. Even aardig om aan te halen is dat hij in zijn vierde jaar op twee november 2023 aan de Lageweg de KNVB-beker wedstrijd tegen eredivisionist Willem II speelde, uiteindelijk wel met 1-3 verloor, maar het de ploeg knap lastig maakte.

Het wordt dus zeker spannend aanstaande zaterdag en tot nu toe zijn het ook steeds pittige wedstrijden geweest en dat zal nu zeker niet anders zijn. De wedstrijd wordt geleid door scheidsrechter Johan Jensch uit Almere met als assistent-scheidsrechters Jeremy Tuinenburg en Alex van Luijk.

Kom na de corso naar de Roodemolen, het gemakkelijkst gaat dat vast op de fiets om uw team aan te moedigen.

Tot daar!