Wedstrijdverslag Ter Leede – AVV Swift

WEDSTRIJDVERSLAG TER LEEDE – AVV SWIFT

Zaterdag 1 november 2025 15.00 uur

 

ONTHUTSENDE THUISNEDERLAAG VAN TER LEEDE TEGEN SWIFT

Zaterdag waren de verwachtingen van heel Ter Leede op de Roodemolen hooggespannen. Immers, de “patiënt” vertoonde tijdens de eerste wedstrijd onder Henk Wisman in de eerste helft tegen Kampong duidelijk beterschap door goed georganiseerd spel en sloot die met een verdiende voorsprong af. Het was daarom extra zuur dat de wedstrijd uiteindelijk werd verloren van deze sterke tegenstander, maar het spel bood perspectief. Dan zou het thuis toch echt gaan gebeuren!

Ter Leede trapte af in dezelfde opstelling nadat de Pupil van de Week Joey van Zwanenburg in twee pogingen zijn kunsten had vertoond en al snel bleek dat ook Swift zeer doordrongen was van het belang van deze zespuntenkelderkraker. Het had zijn huiswerk heel goed gedaan, want de stimulerende rol van onze nummer acht Luc de Kruijs tegen Kampong kwam er nu totaal niet uit, zijn eerste balcontacten waren ongelukkig. Ook zijn medemiddenvelder Dennis van Noort acteerde onopvallend. Melvin van Stijn haalde zijn niveau wel en won zijn meeste duels. Voorin deed spits Marios Lomis zijn uiterste best, kreeg veel hoge uittrappen van zijn doelman Fikkert te verwerken, won wel regelmatig zijn kopduels, maar het doorkoppen leverde nauwelijks rendement op omdat er dan geen medespelers van wisten te profiteren, hij stond te veel op een eiland.

Op het middenveld viel de rol op van Victor Beker, de nummer zeven van Swift. Normaal een aanvaller, nu zich soepel bewegend op het middenveld en zijn aanvallers met de flinke wind in de rug aan het werk zettend. De verdediging van Ter Leede bleef voorlopig op de been, maar een waarschuwing volgt in de tiende minuut als Beker zelf doorkomt en schiet. Doelman Fikkert krijgt net zijn vingertoppen tegen het vliedende schot dat via de paal naast vliegt. Kort na de erop volgende corner verricht de Ter Leede- goalie zijn tweede redding.

Tegen de verhouding komt Ter Leede in de negentiende minuut op voorsprong als uit een counter volgend op Swifts derde corner Marc de Kruijs de bal voorzet en er een scrimmage ontstaat in de doelmond, de keeper mistast en de bal in het doel verdwijnt. Wie heeft er gescoord? Melvin van Stijn? Bij nader inzien blijkt het een eigen doelpunt van aanvoerder Ted Amson te zijn.

Hierna is Swift het even kwijt en Ter Leede had hier misschien gebruik van kunnen maken, maar de thuisploeg creëert niets en geleidelijk aan komt Swift terug en het heeft geluk als in de 28e minuut de achterhoede van Roodgeel zich laat verrassen bij een hoge bal en routinier Adriaan Kruisheer in het gat tussen verdediging en doelman opduikt en met een lob de aarzelend uitkomende Fikkert verslaat. Het staat weer gelijk.

Dit wordt ook de ruststand, want de kopbal van Marios Lomis in de 32e minuut belandt bovenop de lat en ook de snelle counter van Marc de Kruijs in de 45e minuut en zijn pass op Lomis levert niets op.

Het drama voltrekt zich in de tweede helft. Nota bene met de wind in de rug kan Ter Leede totaal niet meer gevaarlijk worden. Illustratief is misschien dat het pas in de 80e minuut de eerste corner mag nemen en het staat dan al 1-3 voor Swift door doelpunten van de al genoemde Victor Beker in de 62e en van Jelle Spanninga in de 70e minuut na een mooi een-tweetje.

Jordan de Jong en Lars van der Steen zijn er dan al in gekomen voor Jesse van Loon en Stijn van Biezen, die al geel heeft gekregen, maar Lars kan achterin niet voorkomen dat Spanninga in de 83e minuut nog extra zout in de wond strooit met zijn tweede goal van deze middag.

Na de 1-2 lukte er bij Ter Leede niets meer, geen enkele geslaagde individuele actie, de duels werden verloren en de tweede bal was voor de Olympiapleiners.

Extra tijd is niet nodig en na negentig minuten fluit scheidsrechter Besselsen af en vieren de Amsterdammers uitbundig hun felbegeerde overwinning op een naaste concurrent en druipt Ter Leede verslagen af.

Het zal nog een hele klus zijn voor de technische staf om ons eerste mentaal en fysiek weer zo op te laden dat het de veerkracht heeft om volgende week tegen DVVA uit goed te presteren.

Maar het moet en het moet kunnen, want in deze eerste periode heeft Ter Leede maar zes punten behaald, terwijl je er eigenlijk minimaal twaalf moet halen.

Ondanks alles, uithuilen en opnieuw beginnen in de tweede periode.

Voorwaarts Ter Leede!

 

Opstelling Ter Leede: Timon Fikkert, Ferris Inyamah, Stijn van Biezen (67’ geel, 71’ Jordan de Jong), Marvy Zijl, Julian Jansen, Dennis van Noort, Melvin van Stijn, Luc de Kruijs (85’ Julian van der Kwaak), Jesse van Loon (71’ Lars van der Steen), Marios Lomis ©, Marc de Kruijs

Opstelling Swift: Max Klink, Floris Mulder (80’ Jan-Willem Tesselaar), Ted Amson © (50’ Mert Baglar, Jesse Borst, Victor Beker, Sammy Gemmel (88’ Rijk Siemerink), Nigel Frimpong, Adriaan Kruisheer (80’ Raj van Pareren), Jelle Spanninga (88’ Bas van der Storm), Sven Gomes, Max Nijman

Scheidsrechter: Jelle Besselsen

Assistent-scheidsrechter: Jurre van der Kooij en Alex Jansen

 

Scoreverloop:

19’       :           1-0       Ted Amson e.d.

28’       :           1-1       Adriaan Kruisheer

62’       :           1-2       Victor Beker

70’       :           1-3       Jelle Spanninga

83’       :           1-4       Jelle Spanninga