WEDSTRIJDVERSLAG TER LEEDE – ODIN ‘59
Zaterdag 24 mei 2025 15.30 uur
SLOTAKKOORD TER LEEDE: WEER EEN GELIJKSPEL
Het dertiende en dat is echt een ongeluksgetal en het is ook de tiende keer dat aan het eind een voorsprong wegsmelt en als je daar even bij stilstaat besef je dat het heel veel punten heeft gekost en het daardoor een nacompetitie oplevert.
Omdat er voor Ter Leede niets meer op het spel stond, kon het met een zeer gewijzigde opstelling aan de wedstrijd beginnen. Maar de vervangers deden het prima. Gijs Beekwilder was weer rechtsback en hij speelde weer goed, Oscar Minnaard stond links en Quinlan Poulina verving centrumverdediger Xamm Flemming en -lichtpuntje! – we zagen Max van Duin weer op het middenveld acteren en dat was een verbetering. Chris van der Zaag stond ook weer op het middenveld en dat deed hij dermate goed dat hij, ook door een mooie assist op Sieb Rutgers tot Man of the Match werd verkozen. En voorin was Sieb Rutgers weer eens vanaf het begin de centrumspits.
ODIN ’59, dat speelde in de inloopshirts omdat het (uit)tenue te veel leek op dat van Ter Leede, speelde niet ontspannen, er zat duidelijk druk op de ploeg en dat bleek uit de haperende opbouw. Geen goede zaak om nog de noodzakelijke punten binnen te halen en dat werd er niet beter op toen het bericht binnenkwam dat Purmersteijn en VVOG op winst stonden.
Ter Leede begint goed, dwingt enkele corners af, de eerste uit een vrije trap van Iliohan, bij de volgende speelt Chris van der Zaag Sieb Rutgers aan, die draait, maar schiet vervolgens naast en bij de derde in de 22e minuut neemt Marc de Kruijs de bal uit de lucht meteen op de slof en zijn projectiel vliegt links naast.
Van de elf van trainer Arjan de Zeeuw valt nog weinig tot niets te duchten en de score in de 34e minuut van Ter Leede is dan ook terecht. De weer zeer actieve Julian van der Kwaak passt op Marc de Kruijs, die zwenkt naar binnen en schiet met links zo hard in dat doelman Grapendaal de bal niet kan klemmen en uit de rebound is Sieb Rutgers er als de kippen bij om de bal in het doel te lopen. Na maanden weer een doelpunt voor hem, een echte spitsengoal.
Ter Leede gaat door en als Julian van der Kwaak Sieb Rutgers de naar links de diepte inlopende Sieb Rutgers aanspeelt kan hij gaan voor zijn tweede treffer, maar hij speelt de op rechts meekomende Iliohan aan, die moet iets naar rechts uitwijken en zijn harde schot in de korte hoek kan doelman Grapendaal keren ten koste van een corner en hieruit kan Sieb Rutgers bij de tweede paal inschieten, maar de bal verdwijnt in het zijnet.
Dus gaan de ploegen met 1-0 aan de thee, maar kort na de rust wordt het wel 2-0 als Julian op rechts de bal aangespeeld krijgt, ermee wegsprintend een perfecte voorzet verzendt die onze centrumspits buiten bereik van defensie en keeper gemakkelijk in het doel deponeert.
Voor de Heemskerkers is dit het signaal om, ook gezien de stand op de andere velden, aan een noodzakelijk offensief te beginnen en dat werkt. Uit een corner van rechts wordt de bal weggewerkt uit de defensie van Ter Leede, maar dan neemt de jonge spits en topscorer Olaf Frietema de bal uit de lucht in ene op de schoen en met een prachtige volley verdwijnt de bal in de linkerbovenhoek en staat het na een uur 2-1.
En met invaller Patrick Marcelo Boon voor Ayrton Dol gaat de ploeg voor de gelijkmaker en dat lukt al na drie minuten. Eerst kan Frietema scoren maar gaat zijn schot voorlangs, maar dan, na nog twee wissels bij ODIN geeft aanvoerder Niels Jager voor en neemt de kersverse invaller Boon ook nu de bal direct uit de lucht en scoort met een machtig schot in dezelfde bovenhoek en het staat weer gelijk.
Erop en erover voor ODIN? Het gemis van Max van Duin op het middenveld, gewisseld voor Wessel Blankespoor doet zich op het middenveld gevoelen en de kansen voor De Gele Leeuwen komen, maar nu redt doelman Kwant drie minuten later en dan herstelt Ter Leede zich en komen de kansen er weer voor de thuisploeg. Nu moet Sem Grapendaal een redding verrichten, schiet Rutgers in de 77e minuut uit een pass van Oscar Minnaard in het zijnet, maar als Chris van der Zaag door Gijs Beekwilder wordt aangespeeld, speelt hij zich met een goede actie vrij en verzendt een prachtige pass op links naar Sieb Rutgers en met een mooie kopbal verslaat hij Grapendaal en voltooit hij zijn hattrick en zijn 21e treffer.
Gaat Ter Leede toch winnen?
Het lijkt erop. De opgekomen Oscar Minnaard kan in minuut 85 na een een-twee vrij inschieten, maar de bal vliegt hoog over, invaller Kramer produceert aan de andere kant een slap schot dat Kwant gemakkelijk kan oprapen, maar toch slaat het noodlot voor Ter Leede weer toe: een verre voorzet van rechts in de 93e minuut wil de verder uitstekend spelende Lars van der Steen wegkoppen, maar in plaats daarvan schampt hij de bal en verdwijnt die in de linkerhoek.
Ter Leede scoort viermaal, ODIN ’59 tweemaal, maar het speelt weer gelijk, net als thuis, toen was aanvoerder Flemming de ongelukkige.
Na de 3-3 fluit scheidsrechter Ulijn af en heeft ODIN ’59 er een punt bij dat door het verlies van VVOG achteraf niet eens noodzakelijk was.
Met negenendertig punten, gemiddeld dertien per periode, ben je veilig blijkt eens te meer. Dat lukte Ter Leede niet en daarom moet de nacompetitie in. Woensdag aanstaande om half acht naar Sportpark Driehuis tegen RKVV Velsen.
Dat wordt spannend!
Tot daar.
Opstelling Ter Leede: Alessandro Kwant, Gijs Beekwilder, Quinlan Poulina, Lars van der Steen, Oscar Minnaart, Chris van der Zaag (90’ Lucas Schepers), Max van Duin (61’ Wessel Blankespoor), Julian van der Kwaak, Bryan Anthonie Iliohan, Sieb Rutgers ( 56’ geel,90’ Quincy Blankespoor), Marc de Kruijs © (90’ Sam Rotteveel)
Opstelling ODIN ’59: Sem Grapendaal, Timo Wolters, Fons Trieling, Jarmo Vrenegoor, Ayrton Dol (61’ Patrick Marcelo Boon), Gianni Oosterhoff, Olaf Frietema, Julen Calle Solbes, Jesco Senna Herraez Gallego (82’ Gijs Preuter), Kees Welboren (61’ Frits Kramer 87’ geel) Niels Jager ©
Scheidsrechter: Aron Ulijn
Assistent-scheidsrechter: Johan Wammes en Peter Heuts
Scoreverloop:
33’ : 1-0 Sieb Rutgers
49’ : 2-0 Sieb Rutgers
60’ : 2-1 Olaf Frietema
63’ : 2-2 Patrick Marcelo Boon
82’ : 3-2 Sieb Rutgers
90+3’ : 3-3 Lars van der Steen (e.d.)